USTA OYUNCULAR SEFERİHİSAR’DA SAHNEYE ÇIKIYOR

USTA OYUNCULAR SEFERİHİSAR’DA SAHNEYE ÇIKIYOR

28 Mart 2017

Muhsin Ertuğrul hocalarının, yazılarına “Perdeci” imzasını atmasından esinlenerek, kendilerine “Perdeci Oyuncular” adını yakıştıran Rutkay Aziz ve Taner Barlas; ilk oyunları, “Adalet, Sizsiniz” ile büyüleyecek… Ümit Denizer’in kaleme aldığı, Aysa Prodüksiyon Tiyatrosu tarafından sahneye konan oyun; yargının siyasallaştığı üç tarihi olayı Sokrates, Galileo, Sacco ve Vanzetti’nin yaşamları üzerinden sahneye taşıyor.

tek perdelik yeni oyun “Adalet, Sizsiniz”; yargının siyasallaştığı üç tarihi olayı, usta oyuncular Rutkay Aziz ve Taner Barlas’ın muhteşem yorumlarıyla tiyatroya aktarıyor. M.Ö. 5. yüzyılda Atina’da, Beş Yüzler Meclisi’nin ölüme mahkûm ettiği düşünür Sokrates, 1633 yılında Roma’da, Engizisyon’un müebbet hapse mahkûm ettiği bilim adamı Galileo ve 1927 yılında Boston’da, adaletin ölüme mahkûm ettiği iki İtalyan göçmen işçi Sacco ile Vanzetti’nin hikâyeleri, “Adalet, Sizsiniz” ile tiyatro severlere ulaşıyor.

Adalet, Sizsiniz isimli oyun 28 Mart Salı akşamı Saat 20.00’de Seferihisarlılarla buluşacak. Belediye hizmet binası yanı Kültür Merkezi’nde gerçekleşecek oyun ücretsiz olarak halkımızla buluşacak.