Bülten

Bülten

25 Aralık 2017

Tatili yaza bırakmayın!

Türkiye’nin ilk “yavaş şehri” Seferihisar’ın güzide köşesi balıkçı kasabası Sığacık, sizlere hızla yavaşlayacağınız bir kış tatili vadediyor.

İzmir merkeze karayolu ile 45 kilometre uzaklıktaki Seferihisar, denizi, iklimi, doğası ve insanlarıyla kış ayları için de unutulmaz bir rota olarak karşımıza çıkıyor. Deniz kenarında nasıl kış tatili olur demeyin Maya Bistro Otel’in de, kış aylarını dolu dolu geçirebilecek bir çok fırsat bulunuyor.

Sığacık, balık tutmak, bisiklet turlarına katılmak isteyenler için iyi bir rota özelliği taşırken doğa yürüyüşü sevenler için de fauna ve florası ile önemli bir merkez görevi görüyor. Otele yalnızca 1,5 km uzaklıkta olan Teos Antik Kenti’ne yapacağınız yürüyüş ile doğa içinde tarihi bir yolculuğa çıkabilir, fotoğraf makinası ile geçmişi bugünü ve hayallerinizi fotoğraflayabilirsiniz.

Maya Bistro Hotel, denize sıfır konumu ile Sığacık kalesine yalnızca bir km yürüyüş mesafesinde bir yarım adanın üzerine kurulu. Bölgenin tek kaloriferli ısıtma sistemine sahip sıcacık odalarınızda deniz manzarası eşliğinde oteldeki canlı müzik saatlerinin keyfini çıkarabilir, yoga ve pilates derslerine katılabilirsiniz.

Keşmekeşten sıkılıp düşüncelere dalmak isteyen, kültür hazinelerinin keyfine varmak isteyenler de Maya’da aradığını bulabilecek gibi görünüyor. Burada, “sessizliğin sesini dinlerken” kütüphanede kitapların büyülü dünyasını da hissedebiliyorsunuz. Dinginlik ve sakinlik düşüncesiyle dizayn edilmiş çalışma masaları, yarım kalmış romanınızı tamamlamak için de “tam da istenilen yer” gibi görünüyor.

Yarım adanın en ucunda dört bir yanı deniz ile çevrili Maya Bistro Otel’de deneyimli şef Fatih Kaya ile Ege’nin ot kültürünü yakından tanıyabileceğiniz eşsiz bir deneyime de hazır olur. Odun ateşinde pişen sıcak ekmekleri , Sığacık körfezinin taze balıklarını, yörenin taptaze dalından kopartılmış organik ürünlerini mevsiminde farklı mutfak kültürlerinin doyumsuz uyumunu burada tadabilirsiniz.

İskelesinde güneş, yağmur, rüzgarın birbiriyle olan dansını, sıcak

şarabınızı yudumlarken izleyebileceğiniz özel bir konuma sahip olan Maya Bistro Hotel , can dostlarınız ev hayvanlarınızı yanınızdan ayırmadan konaklayabileceğiniz bir tesis. Yarım adada köpeğiniz ile yapacağınız yürüyüş sırasında 100 yakın farklı ağaç türleri ile karşılaşacak asırlık zeytin ağaçlarına hayran kalacaksınız. Bu özel yerde dalış ve sörf etkinliği kışında da devam ettiğinden kendisini hep genç hisseden misafirlerimiz

Buranın doğasını farklı tadacaktır.

Sığacık’ta, pazar günü, güneşin doğumu ile birlikte farklı ve haraketli bir güne uyanılıyor. Sığacık Pazarı, Ege’nin bereketli topraklarından çıkan ürünlerinin yöre halkı tarafından evleri önünde sergilendiği renkli bir etkinlik alanı olarak göze çarpıyor. Peki diğer günlere de demeli ? Sakin şehir ünvanına sahip olmasına rağmen bu şehirde sosyal kültürel sanatsal etkinler yaz kış aralıksız devam ediyor. Bu etkinlikleri listelemekle bitmez en iyisi belediyenin https://www.facebook.com/shisarbel/ adresinden bu zengin takvimi izlemek.. Doğanbey de keçe atölyesi, Beyler Köyünde toprak ana günü, Yerli Tohum takası, Ulamış Ata Ekmeği Armola Şenliği ve daha niceleri…