BAHARLA BİRLİKTE SIĞACIK-SAMOS SEFERLERİ BAŞLIYOR

BAHARLA BİRLİKTE SIĞACIK-SAMOS SEFERLERİ BAŞLIYOR

6 Mayıs 2017

Seferihisar Sığacık Teos Marina ve Samos Karlovassi Limanları arasında düzenlenen feribot seferlerinde 2017 sezonu 29 Nisan Cumartesi gününden itibaren başlayacak. 6 Mayıs Cumartesi günü Samos’ta gerçekleşecek bahar festivaline katılmak isteyenlere ise 20 Euro bedelinde tüm gün süren ada turu hediye edilecek.

 

FERİBOT VE KONAKLAMA DAHİL 49 EURO ADA ÇEVRE TURU HEDİYE

Seferihisar Belediyesi, TURSEM Turizm Samos Star, Teos Marina ve Samos’lu işadamları işbirliğiyle başlayan ve geçen yaz çok yoğun ilgi görerek yaklaşık 15 bin kişiyi Samos taşıyan seferler 29 Nisan Cumartesi günü yeniden başlıyor. TURSEM Turizm Samos Star’ın yaptığı açıklamaya göre Seferihisar-Samos feribot seferlerine yine büyük ilgi var. 29-30 Nisan seferleri için 900 kişi rezervasyon yaptırdı. Şirket 6 Mayıs Cumartesi günü Samos’ta düzenlenecek Bahar Şenliği için özel bir kampanya hazırladı. 29 Euro’ya gidiş dönüş bileti, 20 Euro’ya bir gece kahvaltı dahil konaklama hizmeti alarak 49 Euro ödeyen herkese, 20 Euro ücreti olan Ada Turu hediye olarak verilecek. Ada turu hediyeli seferler 5 ve 6 Mayıs gidiş ve bir gece konaklama tercihlerinde geçerli olacak. Ayrıca günübirlik Samos Adasını ziyaret etmek isteyenler ise 29 Euro’ya alacakları Gidiş – Dönüş feribot biletinin yanında Ada Çevre Turunu hediye olarak alabilecekler.

 

BAŞKAN SOYER: SEFERLER ÇOK ÖNEMLİ

Seferihisar Belediye Başkanı Tunç Soyer, denizle birleşen iki komşu kentte dostluk ve ticari faaliyetleri arttıran feribot seferlerini çok önemsediklerini belirterek; “Geçtiğimiz yaz darbe girişimi, terör olayları gibi birçok sıkıntıyı da beraberinde getirmesine karşın yine çok başarılı bir şekilde seferleri gerçekleştirmeyi başardık. Binlerce vatandaşımızı dost Samoslularla buluşturduk. Ayrıca Yunanlılar da ve Samos’ta tatil yapan çeşitli ülkelerden turistler de birçok kez geldiler, hem Seferihisar’ı hem İzmir’i ziyaret ettiler. Son derece modern bir feribotla seferlerimizi gerçekleştiriyoruz. Tüm halkımızı Samos’u görmeye, bu müthiş tatil fırsatlarından yararlanmaya ve karşı tarafta bizleri büyük bir misafirperverlik ve dostlukla bekleyen, aynı coğrafyanın insanlarıyla buluşmaya davet ediyorum” dedi.

 

Seferihisar Sığacık-Samos Karlovassi seferleri 29 Nisan 2017 tarihinde başlayacak. Seferler, haftanın dört günü Çarşamba, Cuma, Cumartesi ve Pazar günleri olacak. Feribot Sığacık’tan sabah 08.00’de, Karlovassi Limanı’ndan Saat 18.00’de hareket edecek.  Seferler 450 kişilik 42 metre büyüklüğünde feribotla yapılacak ve yolculuk 1 saat 55 dakika sürecek.

 

Yeşil pasaporta vize gerektirmeyen turlarda, normal pasaport için Schangen Vizesi almak gerekiyor. Kapıda vize uygulamasıyla ilgili Yunanistan hükümetinin Avrupa Birliği’yle görüşmeleri devam ediyor.

 

Detaylı Bilgi: TUSEM TURİZM/SAMOS STAR 0232 463 97 63–0232 372 81 31–0232 743 35 30